WAVEFRONT / I-DESIGN / TOPOGUIDED Kişiye Özel Lazer Göz Ameliyatı
Wavefront teknolojisi göze gelen ışığın bir noktaya toplanmaması durumunu ve eğrilmesini ölçer. Wavefront Gözün optik sistemine giren bütün ışınların bir noktaya toplanmamasını ve eğrilmesini Matematiksel olarak tanımlar hesaplar ve bir model oluşturur. Oluşturulan bu matematiksel veri Allegretto gibi küçük nokta tarayıcılı bir lazere aktarılır. Bu sayede kornea kişiye özel şekilde biçimlendirilebilir. Wavefront uygulaması, standart LASIK göz ameliyatından farklı olarak yüksek dereceli görme kusurlarını da düzeltebilmektedir.

WAVEFRONT / I-DESIGN / TOPOGUIDED Bu tekniklerin halk arasında yaygın kullanımı ve anlaşılabilir popüler karşılığı “kartal göz” Şahin göz” veya “kartal gibi görme” olarak adlandırılır. Halk arasında kullanılan bu tanımlamalar genel olarak gerçeği yansıtamaz. bunun nedeni İnsanların hiçbir şekilde kartal ve ya şahin gibi görememeleridir. Aslen bu tanımlamalar ile anlatılmak istenen görüş düzeltme lazer uygulamalar yapılırken o kişinin korneası üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin farklı türleridir. Tüm bu tekniklerdeki ortak amaç hastaların miyop, astigmat, hipermetrop, presbiyop görme kusurları dışında sağlıklı ve net görmesini engelleyen mikron düzeyinde pürüzlerin ve engellerin de giderilmesidir. Genelde bu teknikler ile uygulamalarda her hastaya özel olarak lazer tedavisinin planlanmasıdır.

“Her Hastaya Özel Olarak Hazırlanabilen Tedavi Prosedürleri İle WAVEFRONT / I-DESIGN / TOPOGUIDED İle Başarılı Sonuçlar Alınabilmekte”
Op. Dr. Behram Yıldırımşimşek